Porovnanie aplikácií VELUX APP a VELUX ACTIVE with Netatmo

Nové riešenie pre inteligentnú domácnosť


Na trhu s inteligentnými riešeniami vychádza nová hviezda. Pretože ste vlastníkom produktu radu VELUX INTEGRA, máte v prípade svojich produktov INTEGRA na výber z dvoch riešení pre inteligentnú domácnosť.

V máji 2021 sme uviedli novú aplikáciu VELUX APP (KIG 300 EU). Predstavuje riešenie pre používateľov inteligentných domácností, ktorí by síce radi využívali skvelé výhody riešenia VELUX ACTIVE, na automatizáciu klímy však ešte nie sú úplne pripravení. V tomto článku si objasníme, čím sa tieto dva produkty líšia.  


Ako to funguje?


Aplikácia VELUX ACTIVE drží krok s modernými technologickými trendmi. Používateľom ponúka údaje o vnútornej klíme na základe senzorov, ktoré nikdy predtým nemali možnosť získať. Tieto údaje aplikácie VELUX ACTIVE využíva na automatické ovládanie produktov VELUX s cieľom zaistiť vám tú najlepšiu možnú vnútornú klímu.


Aplikácia VELUX APP naopak žiadne senzory neobsahuje – a to je to hlavné, čím sa tieto dve riešenia líšia. Aplikácia VELUX APP predstavuje skvelý odrazový mostík pre používateľov, ktorí si chcú vyskúšať svet inteligentnej domácnosti, ale automatizácia založená na senzoroch im ešte nevyhovuje.

Jedna platforma pre dve riešenia

Používatelia aplikácie VELUX APP majú vždy možnosť do svojho riešenia začleniť senzory. Tým vlastne upgradujú na VELUX ACTIVE, pretože obidve riešenia technologicky vychádzajú z platformy VELUX ACTIVE with NETATMO.

Ak ste teda používateľom aplikácie VELUX APP a hľadáte podporu v našich najčastejších otázkach, môžu vám pomôcť rovnaké odpovede na otázky ako používateľom aplikácie VELUX ACTIVE s výnimkou otázok na podporu týkajúcich sa senzorov, ktoré sa na vás nevzťahujú.

Funkcie

VELUX App Control

VELUX ACTIVE with NETATMO

Ovládanie smartfónom

Funkcia skupinového ovládania

Scenáre a automatizácie

Hlasové ovládanie

Hey Google, Apple HomeKit

Hey Google, Apple HomeKit

Kompatibilita

Hey Google, Apple HomeKit a zatieňovacie doplnky Somfy

Hey Google, Apple HomeKit a zatieňovacie doplnky Somfy

Automatická tepelná ochrana

Časovač vetrania

Ovládanie klímy v interiéri

-

Senzormi regulované vetranie

-

Údaje z inteligentného senzora

-

Aktuálne správy o počasí

-

Ochrana pred poveternostnými vplyvmi

-