Vďaka scenárom a automatizáciám máte svoju domácnosť pod kontrolou


Štúdie zamerané na vzduch, ktorý dýchame

V spoločnosti VELUX sa každý deň usilujeme o to, aby sme vám zaistili lepšiu vnútornú klímu a viac denného svetla. Je známe, že keď človek v miestnosti dýcha nevyhovujúci vzduch, môže to negatívne ovplyvniť jeho zdravie. Väčšinu nášho času trávime v interiéri. Počas nášho života tvorí vnútorný vzduch domácnosti 55 % z celkového množstva potravy, vody a vzduchu. Prirodzene teda dýchame vzduch, ktorý pochádza z vnútorného prostredia (Sundell, 2004b).

Aby sme získali jasnú predstavu, povedzme si, že zatiaľ čo väčšina ľudí každý deň spotrebuje dve kilá vody a potraviny, každý deň spotrebujeme 15 kg vzduchu (Nilsson, 2008). To je obrovské množstvo, a preto sa musíme starať, aby bol každý deň čo najzdravší. Pretože mnohí z nás momentálne pracujú z domu, je potrebné zaistiť, aby vnútorná klíma vytvárala zdravé prostredie pre nás aj pre ľudí, s ktorými žijeme.

 

Aplikácia VELUX ACTIVE vám pomôže udržať zdravú vnútornú klímu

Aplikácia VELUX ACTIVE with Netatmo zaistí, aby ste mali po celý deň neustále kvalitnú vnútornú klímu. Keď je u vás príliš vysoká koncentrácia CO2, teplota alebo vlhkosť (alebo sú ich hodnoty naopak príliš nízke), dokáže aplikácia VELUX ACTIVE pomocou senzorov ovládať vaše produkty VELUX. Tejto funkcii hovoríme „automatizácia klímy“.

V máji 2021 sme ale do našej aplikácie VELUX ACTIVE zaviedli funkciu na ovládanie pomocou scenárov a automatizáciu, vďaka ktorým si môžete vytvárať scenáre na každý deň, ktoré budú v súlade s vašimi pravidelnými činnosťami.

Scenáre a automatizácia

Funkcia scenárov vám dáva možnosť si ku každej zo svojich miestností vytvoriť scenár šitý na mieru. Pri každej miestnosti môžete vytvárať, upravovať, povoľovať, zakazovať aj odstraňovať automatizácie. To vám umožní zladiť fungovanie produktov VELUX s rytmom chodu domácnosti alebo svojim osobným rozvrhom.

Ovládanie pomocou scenárov a automatizácia klímy sa líšia v tom, že v rámci ovládania pomocou scenárov stanovujete určité požiadavky. V rámci automatizácie klímy senzory VELUX ACTIVE ovládajú produkty podľa potreby tak, aby zaistili zdravú vnútornú klímu. Ovládanie pomocou scenárov má prednosť pred automatizáciou klímy a ručné ovládanie má prioritu pred ovládaním pomocou scenárov. Svoje produkty tak budete mať vždy plne pod kontrolou.